Czary mary, hokus pokus – teraz zginiesz Ty [„Trzy Kubki” - recenzja]

Mary towarzyszą nieustannie Malakhaiowi, a pokus nie brakuje w tajemniczym i mrocznym świecie iluzji. Czy wytrawna, nieco aspołeczna policjantka Kathleen Mallory poradzi sobie z zagadkami, które tym razem stanęły na jej drodze?

(Nie)zmarła i Zapomniana Iluzja

Czy może coś łączyć tajemniczą śmierć kobiety w czasie drugiej wojny światowej ze śmiercią starego iluzjonisty, którą sklasyfikowano, jako „nieszczęśliwy wypadek”? Sierżant Mallory nie ma co do tego wątpliwości, a jej instynkt podobno nigdy nie zawodzi. Jak by tego mało, kobieta upiera się, że w obu przypadkach popełniono morderstwa. Sprawy komplikują się w miarę, jak przybywa ofiar, tajemnica Zapomnianej Iluzji zbiera krwawe żniwo, a zmarła żona jednego z iluzjonistów świetnie gra w pokera.

Miłosne sekrety i mroczne tajemnice

Thriller Carol O’Connell choć warty polecenia, nie jest książką na jeden wieczór (ja do niej podchodziłam 3 razy). I bynajmniej nie ze względu na ponad 500 stron. Niezwykle skomplikowana fabuła, barwne i kompleksowe postacie wymagają od czytelnika nieustannego skupienia. Szalona intryga, tajemnice sięgające czasów II wojny światowej i zawiła sieć powiązań między postaciami zapewniają doskonały wysiłek intelektualny. Akcja toczy się nieregularnie, a psychologiczne analizy mogą się momentami dłużyć, jednak spektakularne zakończenie sprawiają, że warto sięgnąć Trzy Kubki.

This entry was posted in Recenzje and tagged , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>