Komuna w natarciu. Recenzje książek niezwykłych

Przedstawiam trzy książki, których zapewne nie znajdziecie w żadnej księgarni, a także bibliotece. No może w  antykwariacie. Dlaczego? No właśnie, znowu temat „tabu”. Dalej istniejące lobby prokomunistyczne u nas działa. Ale do rzeczy.

Pierwsza moja propozycja, to książka Michała Klimeckiego (autor znany, książka nie) Wydano tylko trzysta egzemplarzy. Podam tylko tytuły kilku rozdziałów, ale dla inteligentnych nie potrzeba więcej:

  • „Sowiecka penetracja Galicji 1919-wiosna 1920 roku”,
  • „Działania wojenne we wschodniej Małopolsce w 1920 roku”,
  • „Galrewkom”,
  • „Dzień powszedni Galicyjskiej Socjalistycznej Republiki Rad”.

Podkreślam, że książka uzupełniona jest bardzo dobrą bibliografią oraz zawiera indeksy nazwisk i nazw geograficznych.

Dwóch następnych książek gwarantuję, że nie znajdzie nikt. Pierwsza, to reprint książeczki z 1927 roku (wspomnienia) z cyklu Wojna Polska  1919-1921 Dzieje jednej partyzantki z lat 1917-1920 autorstwa Wiktora Dzierżykraja-Stokalskiego. Cóż tu dodać, wschodnia martyrologia naszych rubieży w wojnie z bolszewikami.

Druga z tej serii, to książeczka porucznika Tadeusza Kawalca Historia IV Dywizji Strzelców Generała Żeligowskiego w zarysie. Piękna i nieznana karta działań wojennych czwartej Dywizji Strzelców. Kim był generał Żeligowski, chyba nie muszę pisać. Jak nie wiecie  wpiszcie w internet lub zajrzyjcie do encyklopedii, może ktoś tam coś o nim napisał.

This entry was posted in Autorzy, Recenzje and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>