Prawdziwa historia KPP, czyli polski Bond w akcji [recenzja]

O historii KPP, czyli Komunistycznej Partii Polski, pisano za czasów PRL wiele. Było to pisanie pod dyktando Moskwy i jej sługusów. Doczekaliśmy czasów,  gdy można wreszcie poczytać inne dobre książki. Do nich niewątpliwie należy reprint książki Jana Alfreda Reguły z 1934 Historia Komunistycznej Partji Polski. W świetle dokumentów [pisownia oryginalna], wydany w Warszawie ze wstępem Witolda Pronobisa. Książka odsłania nieznane fakty z życia Józefa Mitzenmachera vel Jana Alfreda Reguły. Była to najbardziej tajemnicza postać XX wieku w dziejach Polski. Komunista „nawrócony”, który stał się podwójnym agentem.
Prowokacja służb specjalnych odniosła sukces. Dzięki tej książce, możemy poznać prawdziwe oblicze KPP. Stalin podobno wpadł w furię, gdy się o niej dowiedział, o naszych ubekach nie wspominając. Sam bohater dożył lat powojennych i zmarł na gruźlicę 30 grudnia 1947 roku w wieku 44 lat.
W zasadzie o Janie Alfredzie Regule dowiedzieliśmy się pierwszy raz od Józefa Światły – znanego pułkownika UB, który zbiegł z Polski. Jego sylwetka niewątpliwie, rownież zasługuję na uwagę, o czym napisze niebawem. Postać Reguły w zasadzie do dzisiaj pozostawia znaki zapytania. Co jest ważne, to fakt, że dzięki niemu światło dzienne ujrzała cała prawda o KPP, partii gloryfikowanej nawet do dnia dzisiejszego. Z kart tej książki grozy – tak „grozy” – dowiadujemy się o dobrobycie komunizmu i jego przywódców. Powiem więcej, czytelnik pozna cel sowieckiej Rosji! Jeśli ktoś ma problem z oceną ruchu komunistycznego na terenie Polski, zachęcam do przeczytania -  szukajcie w antykwariatach i w internecie. Szkoda, że nie jest dostępna powszechnie i nie została wciagnięta do kanonu lektur obowiązkowych w szkole średniej.
This entry was posted in Autorzy, Recenzje and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>