J. K. Rowling dla dorosłych! [zapowiedź]

W spokojnym na pozór angielskim miasteczku dochodzi do tragedii – umiera czterdziestokilkuletni Barry Fairbrother, członek rady parafialnej. To szok dla mieszkańców Pagford. To jednak nie koniec nieszczęść.Zgon Barry’ego okazuje się być zarzewiem wojny. Wojny bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, żon z mężami i nauczycieli z uczniami.

Kto zwycięży w walce o miejsce w radzie parafialnej i czy Pagford będzie jeszcze kiedyś sielankowym angielskim miasteczkiem? Odpowiedź już niedługo poznamy w najnowszej książce J. K. Rowling pt. The Casual Vacancy.

Kryminał, bajka dla dorosłych, a może powieść społeczna? 

Powieść ta, w przeciwieństwie do wcześniejszych książek autorki, przeznaczona jest dla dorosłych. To pełna czarnego humoru, skłaniająca do myślenia, ale i zaskakująca czytelnika na każdym kroku refleksja nad współczesnym społeczeństwem.

W Polsce wydaniem The Casual Vacancy zajmie się Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana. W Wielkiej Brytanii J.K. Rowling dla dorosłych ukaże się 27 września 2012 roku.

This entry was posted in zapowiedzi and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>