Targi Książki Historycznej, Kraków 2012 – byliśmy [sprawozdanie]

W dniach od 13-15 września w Krakowie odbywają się pierwsze Targi Książki Historycznej. Towarzyszą one drugiemu Kongresowi Zagranicznych badaczy dziejów Polskich.

W pierwszym dniu targów odwiedziliśmy stoiska wszystkich wydawnictw. Uważamy, że są one ustawione w sposób przejrzysty i dzięki temu łatwo znaleźć poszukiwaną publikację. Zszokował nas jednak fakt, że ceny książek na targach były niewiele niższe niż te w księgarniach. Upust wynosił średnio 5 złotych, aczkolwiek niejednokrotnie zdarzało się, że wydawca proponował cenę, która była równa tej oferowanej w księgarniach.

Ponadto w pierwszym dniu w miejscu odbywania się targów (Collegium Maximum) brakowało spotkań autorskich. Nam udało się spotkać jedynie Bartosza Rdułtowskiego, autora publikacji, których tematem są poszukiwania skarbów III Rzeszy ukrytych prawdopodobnie na zachodnich ziemiach Polskich. Nie ukrywamy, że książka autorstwa Rdułtowskiego, wzbogacona o jego autograf, jest dla nas niezwykle cennym nabytkiem.

Wycieczkę na Targi Książki Historycznej uważamy za udaną. Mamy nadzieję, że w latach kolejnych również będziemy mieli możliwość uczestniczenia w tej ważnej inicjatywie. Tego życzymy i sobie i organizatorom pierwszych Targów Książki Historycznej w Krakowie.

Magda i filozof „poczytalny”.

This entry was posted in Bez Kategorii and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>