Czas na świętości [recenzja]

Któż nie zna postaci świętego Franciszka z Asyżu. Polecam przedstawienie tej osoby dokonane przez Nikosa Kazantzakisa w książce Biedaczyna z Asyżu. Jest to zbeletryzowana biografia św. Franciszka. Narratorem jest brat Leon – towarzysz drogi życia, tego niewątpliwie jednego z najpopularniejszych świętych.

Historia życia św. Franciszka była pierwotnie spisywana na skórach zwierząt, strzępkach papieru i kawałkach kory. Brat Leon codziennie prowadził zapisy tego co czynił święty z Asyżu.

Książka jest niezwykle ujmująca i prawdziwa. Łatwa w czytaniu, choć przy tym niezwykle mądra. Warto się zastanowić w dobie komputerów i telefonów komórkowych nad postacią świętego. Który fascynował współczesnych mu możnych, a także dzisiaj często jest inspiracją dla wielu. Niestety często był i jest niezrozumiany, a szkoda. Może czytając o nim staniemy się lepszymi, chociaż przez chwilę, a to już będzie dużo. Poleca „filozof poczytalny”

This entry was posted in Recenzje and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>