Z cyklu „Literatura wojenna i nie tylko” [recenzja]

Chciałbym rozpocząć na Poczytalnym.pl nowy cykl recenzji: „Literatura wojenna i nie tylko”. Zwrócę uwagę na najbardziej według mnie, warte uwagi książki/publikacje znane, zapomniane, a przecież wartościowe, wydawane także w okresie PRL-u. Były i takie, których cenzor nie zauważył lub nie chciał zauważyć. Dzisiaj sprawa jest prosta. Pisać każdy może!

Wydawnictwa wydają różne „brednie”, często niezgodne z prawdą historyczną.

Chciałbym wybrać te najlepsze książki, a także wskazać te, dla których nie warto psuć oczów.

Na pierwszy rzut proponuję historię najnowsza, czyli wszystko, co napisał Piotr Gontarczyk. Polecam jedną z jego publikacji która wywarła na mnie największe wrażenie: Polska Partia Robotnicza. Droga do władzy 1941-1944. Książka – „kryminał”. Pokazuje prawdziwe oblicze zbrodniarzy z PPR-u. Zawiera opartą na bogatej bibliografii, świetnie udokumentowaną treść. A co ważne napisał ją człowiek urodzony w 1970 roku. Nie mógł być TW. Tą i inne tegoż autora poleca „filozof poczytalny”.

This entry was posted in Recenzje and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>