Z cyklu „Litratura wojenna…” – Bóg wojny w natarciu

Co by było gdyby… ? Modny obecnie temat.

Zacznijmy od Napoleona – boga wojny, jak nazwała go historia. Jak potoczyłyby się losy Europy i świata, gdyby Napoleon siadł na d…. i nie ruszył na Rosję? A co by było gdyby Wielkia Armia Napoleona nie musiała się wycofać z Rosji? No właśnie.

Wojny napoleońskie zmieniły cały układ polityczny. Ba, można stwierdzić, że żaden inny konflikt w historii nie miał tak dalece idących skutków. Nawet Polska mocno wierzyła w ideały Napoleona. Dużo naszej krwi przelało się w tych wydarzeniach. Co tu dużo mówić: nasi dziadowie byli najwierniejsi i najbitniejsi spośród wszystkich sprzymierzeńców francuskiego wodza.

I co z tego? Co by było, gdyby sprawy potoczyły się inaczej? Odpowiedź znajdziemy w Opcjach Napoleońskich autorstwa Jonathana Northa. Do poczytania zachęca jak zwykle: „poczytalny filozof”.

This entry was posted in Recenzje and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>