I żyli długo i szczęsliwie… [recenzja]

W ciągu kilku ostatnich dni w ręce wpadła mi popularno-naukowa książka autorstwa Johna Graya Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus. Ten niepospolity poradnik damsko-męski pomaga dostrzec różnice między kobietami a mężczyznami. Różnice, z których zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy. Mało kto z nas wie, że mamy różne potrzeby emocjonalne. Mężczyźni i kobiety pragną kochać i być kochani, ale co dla kobiet jest priorytetem dla mężczyzn niekoniecznie. W myśl tego, co przedstawił autor, na podstawie wieloletnich badań, kobiety w związku dają to, o czym marzą, a mężczyźni to, co sami chcieliby otrzymać.

W dzisiejszych niepewnych czasach, gdzie wydawałoby się, że wszystko jest wywrócone do góry nogami, a świat pędzi pomimo naszych rozterek miłosnych, John Gray tłumaczy jak możemy porozumieć się z partnerem tak, aby nas zrozumiał bez dodatkowych podtekstów. Bowiem, jak wynika z poradnika kobiety i mężczyźni mówią różnymi językami.

Szczególnie polecam rozdział Jak uniknąć kłótni, gdzie „kłótnia” rozłożona na czynniki pierwsze zyskuje nowe znaczenie, przy czym analiza ta pomaga uniknąć bólu, a kłótnię zastąpić porozumieniem. Ponieważ kłótnie dla związku są destrukcyjne, czego nikomu nie trzeba tłumaczyć, autor radzi parom, jak ich uniknąć i uratować swój związek.

Do tego poradnika wróciłam po dziesięciu latach, jednakże moje spojrzenie na treść książki wcale się nie zmieniło. Uważam, iż jest interesująca, napisana zrozumiałym i dostępnym dla każdego językiem, czyta się ją jednym tchem. John Gray uczy, w jaki sposób zaufać drugiej osobie, zrozumieć siebie, swoje reakcje, a także partnera. Polecam tę książkę wszystkim, którzy pogubili się w swoich związkach, osobom, które czują się w nich nierozumiane i pragną uzdrowić swój związek.

This entry was posted in Recenzje and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>