Bóg, szatan i człowiek [recenzja]

Niedługo mam urodziny, wchodzę w tzw. „wiek chrystusowy” kończę 33 lata… Już od pewnego czasu nachodzą mnie pytania związane z życiem, religią. Postanowiłam więc sprawić sobie prezent w postaci książki-rozmowy z ks. Józefem Tischnerem zatytułowanej Przekonać Pana Boga. Ksiądz Józef Tischner to przede wszystkim kapłan i duszpasterz oraz znakomity filozof.

Z Księdzem Profesorem rozmawiają Dorota Zańko i Jarosław Gowin. Ta dyskusja to głębokie przemyślenia teologiczne o Bogu wszechmogącym, miłości, która trwa wiecznie, i miłosierdziu, cierpieniu, grzechu, wychowaniu, a także o erotyzmie między kobietą a mężczyzna. To dialog również o kuszeniu człowieka przez szatana. W XXI wieku, kiedy  dyskusja na temat wiary w Boga nie cichnie, kiedy odchodzimy od Kościoła i chrześcijańskich korzeni, całkiem zapomnieliśmy o istnieniu szatana, który wciąż walczy o nasze dusze. Ksiądz Józef w rozmowie porusza jakże ważny temat przemijania i życia Każe odpowiedzieć sobie na pytanie jakich wyborów dokonywać: łatwych czy trudnych, a także czy miłością można przekonać Pana Boga do siebie?

This entry was posted in Recenzje and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>