Dzieci i ich pies….[recenzja]

Joanna Chmielewska -polska królowa powieści, w swoim dorobku pisarskim ma dziesiątki tytułów książek: poradników, a także kilka książek dla dzieci, ale główne miejsce jej twórczego dorobku zajmują powieści kryminalne: m. in. Klin, Wszystko czerwone, Krętka blada, niektóre z jej powieści zostały zekranizowane. W paru książkach autorka fenomenalnie przedstawiła perypetie dwójki dzieci, rodzeństwa Janeczki i Pawełka i ich ogromnego psa Chabra.

 Jedną z takich książek jest Nawiedzony dom, w którym ojciec tych dzieci otrzymuje w spadku stary dom wymagający gruntownego remontu. Warunkiem przyjęcia spadku  jest zamieszkanie całej rodziny razem, włącznie z babcią i dziadkiem, ciotką z nastoletnim synem oraz narzeczonym ciotki. Wszyscy wyrwani z własnych środowisk, tworzą przekomiczne sytuacje. Tajemniczy stary dom ma wiele sekretów do odkrycia. Szczególnie frapującym miejscem dla Janeczki i Pawełka jest strych. Za sprawą rodzeństwa i ich nocnych eskapad dom staje się nawiedzony. W powieści takiej autorki oczywiście nie może zabraknąć wątka kryminalnego, do którego kluczem jest pies – Chaber. Ten wyjątkowy pies specyficzny kontakt ma ze swoją młodą panią, Janeczką. Rozumieją się bez słów, niemniej jednak kocha go cała rodzina.

 Z czystym sercem mogę polecić tą książkę. Teraz, kiedy aura nam nie sprzyja, a za oknem deszcz, warto oderwać się od szarej rzeczywistości, i zagłębić się w tą kolorową powieść, by poprawić sobie samopoczucie i pośmiać się z przygód tej dwójki dzieci, ich psa i wyjątkowej rodziny.

This entry was posted in Recenzje and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>