W pogoni za Lewiatanem [recenzja]

Nie jestem zbytnim sympatykiem opowieści o żegludze morskiej, aczkolwiek za namową pewnych osób podjąłem się przeczytania opowieści Jacka Komudy Galeony Wojny.

Sama idea książki jest niezła, autor sięga po język żeglarski XVII wieku – jest to widoczne zwłaszcza w rozmowach osób związanych z żeglowaniem, m.in. załogi statku która, posługuje się fachową terminologią. Język specjalistycznych może czytelnika zniechęcić, jeśli jednak przebrniemy przez pierwsze strony wciągamy się w wir toczącej się przygody. Bohaterowie książki na czele z kapitanem Dickmanem dryfują w poszukiwaniu sprawiedliwości na morzu. Chcą pokonać przerażającego potwora, wroga wszystkich żeglujących jakim jest Lewiatan.

Każdy kto chciałby choć w jakimś stopniu poznać morskie życie tamtych czasów, trudności z jakimi borykała się flota morska XVII wieku w Europie, ma do dyspozycji opowieść, która opisuje nie tylko bitwy morskie, zmagania ze sztormami, ale także wielką miłość do żeglowania. Galeony wojny to opowieść o tych, którzy wolą rzucić się w na pewną śmierć na morzu, niżeli wieść spokojne życie na lądzie.

http://www.poczytalny.pl/wzor-szlachcica-recenzja/

This entry was posted in Recenzje and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>