Marionetka w ręku zła… [recenzja]

Co to ma być? Inkwizycja!!! Większość z nas zareagowałaby tak zgłębiając treść tej książki. Może trzeba zamknąć się w domu, powyłączać wszystko i nigdzie nie wychodzić! To jakiś absurd!
Absurdalne jest to, że wciąż za mało wiemy o zagrożeniach, a eksperymentowanie z symbolami i obrzędami obcych kultur może okazać się bardzo niebezpieczne. Powinniśmy się zastanowić, dlaczego w dobie XXI wieku zapotrzebowanie na usługi egzorcystów tak zatrważająco rośnie? Mimo posiadanej wiedzy, człowiek nie potrafi sam wyzwolić się z uzależnień, a zmanipulowany, owładnięty złym duchem staje się jego marionetką. Tylko fachowa pomoc przywraca mu życie. Nasza lekkomyślność i chęć nowych wrażeń, bycia na fali może nas drogo kosztować.

Jesteśmy ludźmi wykształconymi, a coraz to nowsze technologie ułatwiają nam konsumpcję dóbr. Ten ogrom możliwości sprawia, że cywilizowany człowiek poszukując swojego JA zaczyna cofać się w tył. Coraz częściej znajduje upodobanie w pradawnych cywilizacjach. Ulegając snobistycznym trendom nader często eksperymentuje, kultywując obrządki obcych i nieznanych mu religii. Jego byt związany jest z różnego rodzaju amuletami, symbolami, czy też zachowaniami obcymi naszej kulturze.

Słysząc głosy, że zagrożenia czyhają na nas na każdym kroku, a zło zatacza coraz szersze kręgi, kwitujemy je kpiącym uśmiechem. Pocieszamy się myślą, że przecież nie jesteśmy tacy naiwni i głupi, by dać się podejść. Tak rozgrzeszeni, nie dostrzegamy sieci, które podstępnie nas oplatają. W imię własnych słabości, upodobań czy gustów pozwalamy, by nowe trendy były i naszym udziałem. Kupując różne bibeloty, talizmany łudzimy się, że zapewnią nam spokój, dostatek a nawet szczęście w miłości. Coraz częściej korzystamy z nieszkodliwych usług w gabinetach o modnie brzmiących nazwach. Tak łatwo stajemy się ofiarami manipulacji na własne życzenie.

Internet wyobcował nasze dzieci ze środowiska. Gry komputerowe kradną im czas na naukę, spotkania z przyjaciółmi. Świat wirtualny, naszpikowany przemocą bardzo często wypacza im psychikę i destrukcyjnie wpływa na ich zachowania. Stany napięć odreagowują najczęściej słuchając głośnej muzyki np. techno lub metal. Technika zabiła kontakty. Nie znamy swoich sąsiadów. Coraz częściej mamy wirtualnych przyjaciół, którzy mogą nam narzucić swoje wpływy. Skutkiem tego może być złe towarzystwo, od którego bardzo trudno jest się samemu uwolnić (sekty). Modna obecnie filozofia New Age również zbiera swoje żniwo. Chcielibyśmy mieć wpływ na każdą chwilę naszego życia. Szklaną kulą i wyrocznią stają się wróżby i horoskopy. To od nich człowiek cywilizowany uzależnia ważne decyzje.

Ulegając tym trendom nie rozwijamy się ale cofamy w świat zabobonów i guseł. Nieświadomie otwieramy się na działanie zła, zapraszając je do swojego życia. Gdy sytuacja wymyka nam się spod kontroli lądujemy w gabinecie psychiatry lub egzorcysty. Tabletki lub modlitwa o uwolnienie są jedynym, skutecznym ratunkiem.

Autor był ofiarą takiej manipulacji. Ta książka jest ostrzeżeniem dla innych. Musimy mieć świadomość zagrożeń, które w zawoalowany sposób wdzierają się w nasze życie. Nasza wiedza powinna czynić nas opornymi na nowoczesne i snobistyczne trendy, które kuszą łatwym szczęściem. Eksperymentowanie z siłami zła i obcymi kulturami może być bardzo niebezpieczne. Czasem tylko niewinne słuchanie muzyki czy lektura niewłaściwej książki mogą zaważyć na naszym stanie emocjonalnym i sporo w życiu namieszać.

O Celina

Jestem poetką. Więcej o mnie na stronie tpspkielce
This entry was posted in Recenzje and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>