Dołącz do nas

Właśnie jesteś na blogu, który jest wstępem do większego serwisu poświęconego książkom. Już wkrótce w tym miejscu zobaczysz, miejmy nadzieję, najlepszy i najnowocześniejszy polski serwis internetowy poświęcony czytelnictwu.

Poczytalny.pl to pomysł, w którym ty również możesz uczestniczyć. W tej chwili jest nas kilka osób, które tworzą tego bloga, ale przecież może być więcej.

Twórz bloga razem z nami

Chcesz się pochwalić swoimi przemyśleniami dotyczącymi książek? A może chcesz zrecenzować przeczytaną ostatnio powieść i podzielić się opiniami o niej? Nic prostszego!

Zarejestruj się już dziś w serwisie i dodaj swój własny artykuł poświęcony książkom!

 

2 Responses to Dołącz do nas

  1. „Moja krew”- każdy rodzic chciałby tak powiedzieć o swoim dziecku. Ale zanim ten czas przyjdzie musi być miejsce na rozczarowanie, niepokój i łzy. Gdyby radami rodziców oznaczono wszystkie drogi to i tak dzieci zrobią swoje. Owładnięte marzeniami i zachwycone nowymi znajomościami, chcą zdobywać świat po swojemu. Dostęp do konta, będący wynikiem zaufania rodziców, staje się przepustką do niby lepszego świata. Za tę decyzję płacą największą cenę. Ich wartości zostają wyśmiane a oni sromotnie oszukani. Rozsądny wie, że „pieniądze kiedyś się kończą”. Debet oznacza koniec przyjaźni i życia w świecie bajki. Miły uśmiech, jest już tylko obojętnym spojrzeniem. Zderzenie z ubóstwem jest szokiem. Będąc na dnie zaczynamy wreszcie doceniać rady i troskę osób kochanych. Chciałoby się do nich zadzwonić, zapukać. Ale co im powiedzieć? Raniąc nie zastanawialiśmy się jaką cenę wystawi nam za to los. „Papierowe marzenia” Richarda Paula Evansa, to książka o kolejnym locie Ikara. Polecam ją zwłaszcza nastoletnim czytelnikom. Słowa autora mogą być refleksją każdego z nas: „Każdego dnia zapisywana jest kolejna strona historii mojego życia, każdego dnia jestem trochę starszy oraz, mam nadzieję, trochę mądrzejszy i znacznie bardziej wdzięczny. Czy czegoś mi żal? Jest kilka rzeczy – jednak nie tak wiele, jakby się mogło wam wydawać. Gdyby nie ciemność, nigdy nie poznałbym światła. W życiu wybieramy różne ścieżki, czasami proste, czasami kręte i niebezpieczne, jednak ostatecznie liczy się tylko to, czy zaprowadzą nas one do domu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>